معرفی و بررسی انواع درب اتوماتیک گردان

درب گردان اتوماتیک

زمانی که صحبت از درب برقی می شود همه ما درب هایی را در ذهنمان تجسم می کنیم که دیگر نیازی به استفاده از نیروی دست برای باز و بسته شدن ندارند و رفت و آمد را برای ما خیلی راحت خواهند کرد. خلق زیبایی و جذابیت بخشیدن به ساختمان ها یکی از مهم ترین مزیت های انواع درب های برقی است و نوع گردان آن ها این مزیت را به خوبی نشان می دهد. درب های خودکار گردان با ظاهر و عملکرد منحصر به فرد خود می توانند مزایای زیادی را در اختیار کاربران قرار دهند. شما می توانید برای خرید انواع درب اتوماتیک گردان با مشاورین پارسونیک تماس بگیرید و از آن ها برای انتخاب بهترین گزینه کمک بخواهید.

درب اتوماتیک گردان چیست؟

درب اتوماتیک گردان که به آن درب چرخشی نیز گفته می شود، اغلب سه یا چهار لت را شامل می شود که در مرکز روی یک میله نصب شده اند و عملکرد آن ها به گونه ای است تا حول این میله مرکزی به گردش درآیند. در ظاهر به نظر می رسد که این درب ها بسته اند در صورتی که همیشه باز هستند. این نوع درب های اتوماتیک لوکس، شرایط ورود و خروج افراد را به صورت همزمان فراهم می کنند؛ در حالی که با یکدیگر برخورد نداشته باشند. باز و بسته شدن این نوع درب ها مانند تمام درب های برقی نیازی به استفاده از نیروی دست ندارد. اغلب درب های گردان را به گونه ای می سازند تا مردم در جهت عقربه های ساعت وارد شوند و خروج آن ها خلاف عقربه های ساعت صورت گیرد؛ ممکن است در برخی کشورها این عملکرد برعکس باشد.

کاربرد درب های برقی چرخشی

درب های اتوماتیک چرخشی اغلب در مکان هایی با عرض کم و باریک مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر در فروشگاه ها یا مراکز خرید که مردم نیاز دارند با سبدها یا بسته های خرید خود رفت و آمد کنند، انتخاب این درب ها بهترین گزینه است. همچنین در ساختمان های اداری یا شرکت های بزرگ و مهم با کمک درب برقی گردان به زیبایی و عظمت محیط اطراف می افزایند. بانک ها و هتل ها نمونه ای از ساختمان هایی هستند که بیشتر از این نوع درب اتوماتیک در اصفهان برای ورودی و خروجی محل استفاده می کنند. همچنین در شهرهایی که اختلاف دمای بیرون و داخل بسیار زیاد باشد با کمک این درب ها می توان از خروج هوای گرم یا سرد داخل به بیرون جلوگیری کرد.

انواع درب اتوماتیک گردان

نحوه عملکرد درب اتوماتیک چرخشی

حرکت لت های درب برقی چرخشی بر اساس حسگرهای تشخیص وزن صورت می گیرد. سنسورها را در کف زمین نصب می کنند تا زمانی که فردی روی آن ها حرکت کند به برد الکترونیکی فرمان داده شود تا باله ها به حرکت درآیند. در برخی مدل های درب چرخشی از حسگرهای مادون قرمز برای تشخیص حرکت لت ها استفاده می کنند. البته گاهی این حسگرها خطا می کنند و باعث باز شدن درب برای افرادی می شود که تنها قصد عبور از جلوی ساختمان را دارند.

مزیت های استفاده از درب اتوماتیک گردان

  1. از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.
  2. عبور و مرور راحت افراد بدون این که با هم برخورد داشته باشند.
  3. برخورداری از حالت خروج اضطراری
  4. امنیت ساختمان را بالا می برد.
  5. زیبایی و جذابیت ساختمان ها را دوچندان می کند.
  6. لت ها بسیار سریع و روان حرکت می کنند.
  7. به دلیل برخورداری از سیستم برنامه ریزی، نوع حرکت آن را می توان تنظیم کرد.

انواع مختلف درب برقی گردان

  • درب اتوماتیک چرخشی دو باله
  • درب اتوماتیک چرخشی سه باله
  • درب اتوماتیک چرخشی چهار باله

درب اتوماتیک گردان دو بال

درب گردان 2 بال شاهکار صنایع درب اتوماتیک دنیا است. زیبایی و تکنولوژی های به کار رفته در این درب گردان، در نوع خود بی نظیر است.
درب گردان دو بال ، عمدتاً فاقد شفت مرکزی بوده و از آنجا که فضای کلی داخلی درب اتوماتیک دو بال به دو قسمت تقسیم می گردد ، فضای بسیار بزرگتری برای تردد افراد نسبت به مدل های دیگر درب اتوماتیک شیشه ای گردان ارائه می نماید.
استفاده از دو ویترین در دو طرف باله ها می تواند با اجرای دکوراسیونی زیبا ، فضای ورودی خاطره انگیزی را برای کاربر ایجاد نماید.
وجود یک فضای اختصاصی برای خروج در مواقع اضطراری با دهنه بازشوی بسیار مناسب که در حالت عادی بسته بوده و به عنوان بخشی از باله گردان درب ، همراه با ویترین ها و سقف ، به چرخش در می آیند ، ضمن رعایت موارد ایمنی در مواقع خاص ، شکوه و عظمت یک ورودی منحصر به فرد را متجلی می نماید .
جلوگیری از ارتباط فضای داخل و بیرون ، صرفه جوئی در مصرف انرژی ، جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی صوتی ، سهولت تردد برای افراد دارای معلولیت های جسمی و کودکان با توجه به مکانیسم های کنترلی بسیار پیشرفته آن مانند تنظیم اتوماتیک سرعت حرکت ، قابلیت تنظیم نوع عملکرد درب در ساعات مختلف شبانه روز و نیز قابلیت اتصال به شرکت سازنده به صورت ریموت در مواقع لازم و اضطراری از سایر ویژگی های این نوع درب است.

طرح شماتیک:

طرح شماتیک درب گردان

درب اتوماتیک گردان سه بال

درب اتوماتیک گردان سه بال با ظاهری زیبا، جهت ورودی ساختمان هایی که صرفه جویی در انرژی سرمایی و گرمایی برای آنها حائز اهمیت است، پیشنهاد می گردند.
این درب شیشه ای توسط یک شفت در مرکز و سه باله که به شفت متصل است، حرکت افراد را هدایت می نمایند.
در حالت عادی، باله ها حول محور شفت دوران نموده و افراد از یک سمت وارد فضای میانی شده و با حرکت چرخشی درب، از سمت دیگر خارج می شوند.
درب برقی شیشه ای گردان دارای یک کلید مخصوص معلولین می باشند که با فشردن آن، حرکت درب به اندازه ای کند می شود که یک فرد معلول به راحتی بتواند از آن عبور کند.
ضمناً قابلیت خروج اضطراری، این امکان را فراهم می سازد که باله ها روی هم خوابیده و کلیه فضای ورودی را برای فرار باز نمایند.ظاهر شکیل و زیبا، صرفه جویی چشم گیر در هزینه های انرژی، امکان انتخاب انواع پوشش خارجی مطابق با معماری ساختمان و قیمت مناسب ( به نسبت درب های گردان 2 بال ) این نوع درب را به گزینه ای ایده آل و مقرون به صرفه برای ورودی ساختمان های متوسط و بزرگ تبدیل نموده است.

طرح شماتیک:

طرح شماتیک درب گردان

درب اتوماتیک گردان چهار بال

درب اتوماتیک چرخشی چهار بال با ظاهری شکیل و زیبا، جهت ورودی ساختمان هایی که صرفه جویی در انرژی سرمایی و گرمایی برای آنها حائز اهمیت است ، پیشنهاد می گردند.
این درب توسط یک شفت در مرکز و چهار باله که به شفت متصل است ، حرکت افراد را هدایت می نمایند.
تفاوت درب برقی گردان سه بال و چهار بال ، تنها در نوع تقسیم بندی فضای داخلی و تعداد باله هاست.
درب اتوماتیک گردان چهار بال برای قطرهای بزرگ مناسب هستند.
در حالت عادی ، باله ها حول محور شفت دوران نموده و افراد از یک سمت وارد فضای میانی شده و با حرکت چرخشی درب ، از سمت دیگر خارج می شوند.
درب گردان دارای یک کلید مخصوص معلولین می باشند که با فشردن آن ، حرکت درب اتوماتیک شیشه ای در اصفهان به اندازه ای کند می شود که یک فرد معلول به راحتی بتواند از آن عبور کند.
ضمناً قابلیت خروج اضطراری، این امکان را فراهم می سازد که باله ها روی هم خوابیده و کلیه فضای ورودی را برای فرار باز نمایند.
ظاهر شکیل و زیبا، صرفه جویی چشم گیر در هزینه های انرژی ، امکان انتخاب انواع پوشش خارجی مطابق با معماری ساختمان و قیمت مناسب ( به نسبت درب های گردان 2 بال ) این نوع درب اتوماتیک را به گزینه ای ایده آل و مقرون به صرفه برای ورودی ساختمان های متوسط و بزرگ تبدیل نموده است.

طرح شماتیک :

طرح شماتیک درب گردان

خرید انواع درب اتوماتیک گردان از فروشگاه پارسونیک

در صورتی که برای ساختمان موردنظر خود به دنبال خرید یکی از انواع درب های اتوماتیک گردان هستید، می توانید از کمک مشاورین پارسونیک استفاده کنید. ارائه خدمات این شرکت به صورت شبانه روزی است و شما برای خرید درب مورد نظر خود تنها لازم است تا سفارش خود را ثبت کنید. سپس پارسونیک کارشناسان خود را برای بررسی محل مورد نظر و ثبت اندازه گیری ها می فرستد. زمانی که نوع درب اتوماتیک گردان مورد نظر و ابعاد مشخص شود، محصول مورد نظرتان وارد مرحله ساخت خواهد شد و بعد از اتمام ساخت، متخصصین برای نصب و راه اندازی آن مراجعه می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *