سیم پیچی انواع موتورهای درب اتوماتیک

سیم-پیچی-درب-اتوماتیک

یکی از اجزای مهم در درب های برقی، نوع سیم پیچی موتور درب است؛ چراکه نحوه سیم پیچی در عملکرد در بسیار مؤثر خواهد بود. از این رو، بهتر است این مرحله توسط گروه های مجرب و متخصصان مانند گروه پارسونیک انجام شود. همان طور که بخش های مختلف درب مانند موتور و برد الکتریکی در حرکت درب و سرعت آن تأثیر گذارند، نحوه سیم پیچی موتور هم می تواند بر روند عملکرد درب اثرگذار باشد. علاوه بر این، سرعت سیم پیچی درب اتوماتیک جهت گردش درب را هم مشخص خواهد کرد. در واقع سیستم سیم پیچی و نحوه جای گیری سیم ها در موتور درب، موجب تغییر شیوه کارکرد درب می شوند. در ادامه نیز به جنس سیم های استفاده شده در این درب ها ، اهمیت شیوه سیم پیچی و اهمیت خرید از تأمین کنندگان معتبر درب برقی در اصفهان می پردازیم.

جنس سیم پیچی موتورهای درب اتوماتیک

همان طور که توضیح داده شد، شیوه سیم پیچی نه تنها در شیوه عملکرد درب های اتوماتیک تغییر ایجاد می کند؛ بلکه جنس سیم ها نیز باهم دیگر تفاوت هایی دارند که در نهایت در دوام و کیفیت کارکرد آن ها مؤثر خواهند بود. به طور مثال، سیم پیچی های آلومینیومی و مسی از مواردی هستند که بیشتر در موتورهای درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی به علت اینکه سیم های مسی رسانای بهتری نسبت به سیم های آلومینیومی هستند، بهتر است از سیم پیچی مسی برای درب برقی استفاده شود؛ اما لازم به ذکر است که سیم پیچی مسی گران تر از سیم پیچی آلومینیومی خواهد بود.جدا از هزینه، البته این دو نوع سیم پیچی تفاوت هایی نیز دارند. برای مثال وزن سیم مسی از آلومینیومی بیشتر است. رنگ سیم پیچی مسی بعد از خراشیده شدن تغییر خواهد کرد؛ به گونه ای که بعد از خراشیدن رنگ قرمز رنگی خواهند داشت؛ اما رنگ سیم های آلومینیومی بعد از خراشیده شدن رنگ سفیدی پیدا خواهند کرد. لازم به ذکر است برای موتورهای درب هایی که در حین کار آمپر بیشتری دارند، سیم پیچی مسی مناسب تلقی می شود.

سیم پیچی درب اتوماتیک

هنگام تعبیه نحوه سیم پیچی چگونه می توان به امکانات درب اتوماتیک افزود؟

گروه های تولیدکننده معتبر درب های برقی تلاش می کنند تا به بهترین نحو به نیازهای کاربران پاسخگویی کنند. از این رو، هنگام تنظیم سیم پیچی درب اتوماتیک با استفاده از حسگرهای مختلف مانند حسگر مادون قرمز سعی کرده اند تا کارایی درب را افزایش دهند. در نتیجه بر اساس این روش ها هنگام سیم پیچی افزایش امکاناتی که به ساکنین ارائه خواهد شد نیز متغیر خواهد بود.

جمع بندی

تیم مجرب پارسونیک با سابقه 14 ساله در تمام حوزه های عرضه درب اتوماتیک به بازار و متدهای مختلف اتوماتیک سازی درب بهترین خدمات ممکن را به افراد ارائه کرده است. در واقع پارسونیک با متخصصان مجرب خود در سال های فعالیتش رضایت مشتری را در اولویت گذاشته و با عرضه درب برقی با سیم پیچی مناسب به افراد کمک کرده تا محصولات خریداری شده خود را تا سال ها تعویض نکنند و به بهترین نحو از آن ها بهره ببرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *