باز کردن و بستن درب پارکینگ یکی از کارهای روزمره است که با آن سر و کار داریم. در سال های قبل برای خارج نمودن اتومبیل از پارکینگ باید یک دور به صورت دستی درب را باز کرده و پس از خارج کردن ماشین دوباره درب را می بستیم. این کار نه تنها بسیار زمان بر بود، بلکه خطرات و ناراحتی های جسمانی نیز به همراه داشت.
در حالت عادی، پس از خارج کردن ماشین باید یک دور آن را خاموش و پس از بستن درب پارکینگ دوباره ماشین را روشن می کردیم و گاهی افراد، برای اتلاف وقت کمتر ماشین را روشن رها می کردند که همین امر، خطر سرقت ماشین را افزایش می داد. همچنین انجام این کار به صورت دستی نه تنها به دست ها فشار وارد می کرد بلکه کمر و گردن را نیز در معرض فشار قرار می داد. تکرار هر روزه این امر باعث آسیب های جدی در طولانی مدت می شد. با این حال، امروزه به دلیل مزیت های مختلف بیشتر شاهد استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان و کلان شهرها هستیم.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ

همان طور که کمی پیش به آن اشاره کردیم اولین و شاید مهم ترین مزیت درب اتوماتیک پارکینگ، امنیت است. چه در خانه های شخصی و چه آپارتمان ها، حفظ امنیت امری ضروری است. این درب اتوماتیک در اصفهان بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین این امکان را به شما می دهد که درب را باز و بسته کنید. این امر جدای از پیشگیری از سرقت خودرو، برای سرنشینان نیز آرامش و امنیت را فراهم می کند.
همچنین به دلیل سریع بودن روند باز و بسته شدن درب، از ورود افراد ناشناس، حیوانات و آشغال نیز به پارکینگ جلوگیری می شود. این خود مزیت دیگری به همراه دارد که همان صرفه جویی در وقت است. موتورهای تعبیه شده در درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان، هر کدام با توجه به قدرتی که دارند، این امکان را به شما می دهند که در کمترین زمان شاهد بسته شدن درب پارکینگ خود باشید.
مزیت بعدی آلودگی صوتی کمتر این درب های اتوماتیک است. اگر تجربه زندگی در آپارتمان و آن هم در طبقه اول را داشته باشید، بدون شک با مشکل صدای درب پارکینگ دست و پنجه نرم کرده اید و حتی ممکن است لرزش های خفیفی هم احساس کرده باشید. درب برقی پارکینگ این مشکل را نیز حل کرده است. به علاوه این درب در رنگ بندی و طرح های متنوعی به بازار عرضه و به راحتی با تم رنگی ساختمان شما منطبق می شود.

درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان

انواع درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان

درب های اتوماتیک پارکینگی بسته به فضایی که در آن استفاده می شوند و نیازها و انتظارات ما، انواع مختلفی دارند. از انواع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درب اتوماتیک لولایی : موتور در بالای درب ها قرار دارد و دقیقاً مانند درهای معمولی باز می شود با این تفاوت که اتوماتیک است و می تواند به صورت دو لنگه هم باشد.
  • درب اتوماتیک ریلی : این درب ها با موتورهایی در یک طرفشان و وصل شده به دیوار تعبیه شده، بر روی ریل های زیرشان می لغزند و جا به جا می شوند.
  • درب اتوماتیک زیر سقفی : با نصب ریل ها بر زیر سقف، این درب بدون اتلاف فضای زیاد زیر سقف قرار می گیرد و عموماً از چند پنل محدود تشکیل شده اند.
  • درب اتوماتیک زیر سطحی : موتور این درب ها بر روی زمین و زیر این در ها تعبیه شده و بنا به نیاز، می توانند مانند درب های ریلی و یا درب های لولایی باز می شوند.
  • درب اتوماتیک کرکره ای : دارای موتور در بالای درب است و کرکره را به دور خودش جمع می کند. معمولاً در فروشگاه ها استفاده می شود.

درب اتوماتیک پارکینگ اصفهان

جنس درب اتوماتیک پارکینگ

جنس هر یک از درب های فوق با یکدیگر فرق دارد. با این حال، به طور کلی جنس درب اتوماتیک پارکینگ می تواند از آلومینیوم، آهن، گالوانیزه، شیشه و حتی چوب باشد. ضخامت هر کدام از انواع درب ها نیز با یکدیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که، احتمالاً در پرده های درجه پایین تر، ناصافی هایی وجود خواهد داشت که به مرور زمان باعث خرابی موتور و کاهش طول عمر آن می شود. همچنین باعث تولید صدای بیشتر و کاهش سرعت جمع شدن درب اتوماتیک می شوند بنابراین کیفیت و استحکام هر جزء برای تضمین طول عمر و عملکرد ایمن و قابل اعتماد برای سال های آینده بسیار مهم است. به همین علت، بهتر است از جنس خوب و با کیفیت استفاده کنید.

درب اتوماتیک پارکینگ

کنترل درب اتوماتیک پارکینگ

به طور معمول، برای کنترل درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان از ریموت ها استفاده می شود که بنا به نوع آن ها هر کدام دارای شعاع پاسخگویی متفاوتی هستند. با این حال همیشه درون پارکینگ نیز یک جعبه کنترل نصب شده به دیوار وجود دارد که در صورت بروز هرگونه مشکل برای ریموت کنترل ها، بتوان از آن استفاده کرد. این جعبه کنترل ها به صورت سیمی به موتور درب اتوماتیک پارکینگ وصل هستند. در صورت نبود برق نیز، تسمه هایی برای باز و بسته کردن درب به صورت دستی در اختیار مشتری قرار می گیرد. جدای از تمامی این موارد، درب های هوشمند می توانند بدون وجود ریموت و تنها با استفاده از گوشی هوشمند کنترل شوند. با این حال تنها تعداد کمی از موتورها دارای این قابلیت هستند.

چرا درب‌های اتوماتیک پارکینگی؟

سیستم‌ های درب بازکن اتوماتیک برای رفاه بیشتر و همچنین با اهدافی همچون کنترل رفت و آمد افراد و مسائل حفاظتی و امنیتی در مکان‌های مختلف بر روی انواع مختلف درب‌ها مانند درب گاراژ، درب حیاط، درب ورودی ساختمان و راحتی برای افراد معلول نصب و مورداستفاده قرار می‌ گیرد.

بعد از نصب سیستم درب بازکن اتوماتیک می‌توان تنها با فشار آوردن به شستی روی یک دور فرمان (Remote) از فاصله مناسب درب را باز و بسته کرد .

اصلی ترین عامل در درب‌های اتوماتیک، باز و بسته شدن عالی و ایمنی آن است و مهم‌ تر از آن کارایی محصول در سال‌های آتی است به‌ صورتی که با حداقل هزینه و حداکثر عمر برای مشتریان کار کند.

در زمـان نبود برق نیز به‌ وسیله کلید اضطراری یا خلاص کن، جک‌ها آزاد شده و درب‌ها به‌ راحتی باز و بسته ( بدون نیاز ریموت کنترل) خواهند شد. در صورت نیاز می‌توان با نصب باطری شارژری Back Up و یا UPS (بنا به نوع جک) انرژی الکتریکی دستگاه را تأمین کرد. در این رابطه سیستم‌های تأمین انـرژی الکتریکی خورشیدی نیز وجود دارد که می‌ توان به مجموعه وارد گردد .

جمع بندی

در دنیای امروز درب اتوماتیک پارکینگ، جایگزین درب های قدیمی تر شده است و تنها با یک اشاره ریموت با تولید صدا و لرزش کمتر و همچنین با سرعت بیشتر درب پارکینگ را باز و بسته می کند. ما در مجموعه پارسونیک، ارائه کننده طیف وسیعی از درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان هستیم که درب هایی با طراحی زیبا و کیفیت ساخته بالا به مشتریان خود ارائه می دهیم. درب های اتوماتیک ما نه تنها از نظر کیفیت و قدرت موتور از کیفیت بالایی برخوردار هستند بلکه از نظر جنس و ضخامت پنل ها نیز بهترین هستند.