بررسی انواع مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ

درب-اتوماتیک-پارکینگ

درب های اتوماتیک پارکینگ در سال ۱۹۲۶ اختراع شده و انقلابی در صنعت درب های بربقی ایجاد کردند. امروزه، درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان به صاحبان خانه این امکان را می دهد که درب خود را با فشار ساده یک دکمه یا یک سنسور، باز و بسته کنند؛ اما مشکلات مربوط به این درب می تواند آسایش را از ساکنین بگیرد، به خصوص زمانی که این مشکل باعث می شود شما به یک قرار ملاقات مهم دیر برسید. از این رو، متخصصان تعمیر درب های برقی پارسونیک نیز تلاش می کنند تا مشکلات مشکلات درب اتوماتیک پارکینگ را به خوبی حل کنند؛ چراکه درگیر شدن با چنین مشکلاتی می توانند بسیار آزاردهنده باشد. در اینجا یک راهنمای عیب یابی درب پارکینگ وجود دارد که می توانید از آن برای حل مشکل  درب خود استفاده کنید.

سوئیچ درب بازکن پارکینگ کار نمی کند

اگر سوئیچ درب پارکینگ شما درست کار نمی کند، چندین مرحله عیب یابی وجود دارد که باید انجام دهید. در اینجا کارشناسان پارسونیک توصیه می کنند موارد زیر را بررسی کنید:

سوئیچ درب بازکن پارکینگ

بررسی کنید که آیا در قفل است یا خیر

گاهی اوقات، ساده ترین راه، بهترین راه حل است. یکی از رایج ترین دلایل باز نشدن سوئیچ درب، قفل بودن آن است. اکثر کلیدهای بازکن درب برقی پارکینگ دارای دو دکمه هستند. یکی برای باز و بسته کردن درب و دیگری برای قفل کردن درب، به همین دلیل یک مشکل معمول می تواند این باشد که فرد به طور تصادفی دکمه اشتباهی را بزند، درب را قفل کرده و از باز شدن آن جلوگیری کند. برای حل این مشکل، فقط دکمه قفل را فشار دهید تا قفل آن باز شود. بعد، سعی کنید درب را باز کنید.

بررسی کنید که آیا موتور از برق جداشده است یا خیر

یکی دیگر از دلایل رایج کار نکردن سوئیچ درب پارکینگ شما این است که موتور از برق جدا شده و برای حل این مشکل کافی است به موتور درب نگاه کنید. (این موتور در انتهای زنجیر به درب متصل است). همچنین بررسی کنید که دو شاخه در پریز قرار گرفته باشد. اگر این طور نیست، آن را دوباره وصل کنید تا بتوانید درب را باز کنید.

بررسی کنید که سنسورهای چشمی سالم باشند

اگر بررسی دو مرحله اول مشکل را حل نکرد، ممکن است مشکل از سنسور چشمی درب پارکینگ باشد. این سنسورها بخش هایی هستند که در تمام درب های اتوماتیک پارکینگ تعبیه شده تا افراد و حیوانات را از آسیب دیدن محافظت کنند. اغلب دو سنسور چشمی باید در دو طرف درب در پایین آن قرار گیرند و از آنجایی که حسگرها پرتو نور را به یکدیگر پرتاب می کنند این پرتو باید بتواند به هر دو سنسور برسد تا چیزی مانع بسته شدن درب نشود.

با انجام موارد زیر می توانید سنسورهای درب خود را بررسی کنید

اول از همه بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی در مسیر سنسور درب وجود ندارد. اگر مانعی وجود دارد، عامل مسدودکننده را بردارید. همچنین اگر یکی از جک ها بلا استفاده شده باشد، ممکن است به اشتباه تشخیص بدهد که چیزی در سر راه درب اتوماتیک پارکینگ وجود دارد. در نهایت، مطمئن شوید که سنسورها کثیف نیستند؛ زیرا ممکن است این موضوع باعث اختلال در عملکرد تشخیص آن ها شود. پس از انجام این کارها، بررسی کنید که آیا درب بسته یا باز می شود.

بررسی سنسور های درب اتوماتیک

مدار قطع کننده جک درب پارکینگ را بررسی کنید

اگر مشکل از سنسورها نباشد، ممکن است قطع کننده مدار دچار مشکل شده باشد. با این حال در این شرایط اغلب سایر اجزای الکتریکی پارکینگ شما، مانند چراغ ها، نیز به خوبی کار نمی کنند. در هر صورت قطع کننده مدار را بررسی کنید و در صورت خاموش شدن آن را دوباره تنظیم کنید. بعد، درب بازکن پارکینگ را بررسی کرده تا ببینید آیا کار می کند یا خیر.

مشکل اصلی: موتور سوخته است

اگر تمام احتمالات قبلی را چک کرده باشید و بازکن درب پارکینگ هنوز به درستی کار نمی کند، ممکن است موتور درب پارکینگ از بین رفته باشد. سعی نکنید خودتان درب بازکن پارکینگ را تعمیر یا تعویض کنید. در عوض، با متخصصین تعمیر درب پارکینگ مورد اعتماد خود مانند گروه پارسونیک تماس بگیرید.

بررسی موتور درب پارکینگ

 

ریموت درب اتوماتیک پارکینگ کار نمی کند

اگر فقط با ریموت درب پارکینگ مشکل دارید، می توانید مراحل زیر را طی کرده تا مشکل را حل کنید:

سعی کنید باتری ها کنترل از راه دور را تعویض کنید

اگر مدتی است باتری های ریموت درب پارکینگ خود را عوض نکرده اید، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. پس از تعویض باتری، بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

سعی کنید از فاصله نزدیک تر از ریموت استفاده کنید

درب بازکن شما از راه دور یک سیگنال بی سیم به موتور می فرستد تا به موتور بگوید باز شود. با این حال، این سیگنال تنها در یک فاصله مشخص به موتور می رسد. اگر متوجه شدید که ریموت شما زمانی کار می کند که به درب پارکینگ نزدیک تر هستید و نه زمانی که فاصله بیشتری دارید، فقط می تواند به این دلیل باشد که ریموت شما برد کمی دارد.

بررسی کنید که آیا سنسور چشمی معیوب هستند یا خیر

بار دیگر، هرگونه انسداد، کثیفی یا ناهماهنگی حسگرهای چشمی می تواند باعث شود سنسورها به درستی موانع را تشخیص ندهند، پس مسیر اتصال را بررسی و لنزها را پاک کنید تا مطمئن شوید که این حسگرها نیستند که مشکل را ایجاد می کنند.

درب پارکینگ هنگام بسته شدن و باز شدن گیر می کند

اگر درب اتوماتیک پارکینگ شما هنگام باز یا بسته شدن گیر می کند، ممکن است به دلیل غلتک های فلزی معیوب باشد که ممکن است نیاز به روغن کاری داشته باشند. به هر حال برای این موضوع بهتر است که از کارشناسان مجرب کمک بگیرید.

جمع بندی

سنسور های ضعیف، کنترل های ضعیف و بلا استفاده و سوئیچ های دیواری خراب از مشکلات رایج موجود در درب اتوماتیک پارکینگ هستند. مشکلات این درب ها معمولا به دلیل وجود قسمت های شکسته و یا نبود رسیدگی به موقع می باشد که بیشتر  آن ها با تعویض قطعات خراب یا قدیمی بر طرف می شوند.  در واقع آن دسته از درب های پارکینگ که سنسورهای خراب دارند معمولا نیازمند تنظیم مجدد و یا تعویض آن ها هستند. اما اگر چیزی بین سنسورها نباشد باید بتوانید چراغ سنسور را ببینید. اگر چراغی نمی بینید، پس باید تعویض شوند. دقت داشته باشید که سنسورهای درب اتوماتیک پارکینگ را برندهای خاصی می سازند. کنترل این نوع از درب ها معمولا بعد از مدتی به دلیل باتری های ضعیف و یا سخت افزار شکسته، دچار مشکل و بلا استفاده می شوند. ریموت کنترل هایی که حتی بعد از تعویض باتری کار نمی کنند، نیاز به یک ریموت جدید دارند. برای حل این مشکل گزینه های دیگری هم وجود دارد برای مثال تعویض دستگاه گیرنده و یا اگر جایگزینی برای ریموت کنترل درب اتوماتیک شما پیدا نمی شود، باید از یک ریموت کنترل مادر استفاده کنید. علاوه بر همه این ها همانطور که گفته۸ شد سوییچ های دیواری خراب از دیگر مشکلات رایج در درب اتوماتیک پارکینگی است که در این حالت باید سوییچ و یا سیم ها را تعویض کنیم. بررسی سوییچ دیواری درب های برقی به این صورت است که ابتدا سوییچ را از دیوار جدا می کنیم و سپس به صورت دستی سیم های سوییچ را به هم وصل کنیم. زمانی که سیم ها را به هم وصل می کنیم اگر سیم ها هم سالم باشند، باید سوئیچ را عوض کنیم.
در آخر برای مشکلات مربوط به درب اتوماتیک پارکینگ خود می توانید به متخصصان گروه پارسونیک اعتماد کنید. صرف نظر از اینکه مشکل از درب بازکن باشد یا فنر یا غلتک در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان شرکت پارسونیک تولید کننده انواع درب اتوماتیک در اصفهان به آن رسیدگی خواهند کرد و شما می توانید درب فاقد مشکل را در اختیار داشته باشید.

امتیاز ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *