امروزه وجود درب های اتوماتیک علاوه بر ایجاد امنیت در یک مکان، نمای زیبایی به ساختمان ها می بخشد. با توجه به اهمیت پیدا کردن ظاهر درب های ورودی، شاهد به وجود آمدن شکل های متفاوتی از آن ها هستیم. درب اتوماتیک مثلثی در بناهایی با معماری های منحصر به فرد که ورودی آن ها در قسمت سه گوش یا کنج ساختمان هست، قرار می گیرد و زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد. همچنین انتخابی ویژه برای ایجاد جلوه در ورودی یک مجتمع هستند. در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این درب برقی منحصر به فرد آشنا کنیم.

کاربردهای درب اتوماتیک مثلثی

درب های اتوماتیک شامل درب هایی می شود که با استفاده از برق و به صورت الکترونیکی و خودکار حرکت می کنند. درب های اتوماتیک شامل درب های خطی، چرخشی، مثلثی، منحنی، تلسکوپی و چندکاره می شوند که طبق معماری هر بنا، از نوع خاصی از آن ها استفاده می شود. درب های اتوماتیک مثلثی یکی از همین درب های اتوماتیک هستند.
درب های اتوماتیک مثلثی به دلیل وجود زاویه در محل تلاقی، سبب زیبایی ورودی یک مجتمع می شوند و ترکیبی مدرن و خاص از درب های اتوماتیک هستند. این درب ها سیستمی کارآمد و اتوماتیک دارند و در قسمت های کنج به سمت داخل یا بیرون ساختمان قرار می گیرند. این درب ها به صورت کشویی و مثلثی باز و بسته می شوند و فضای کمتری از محیط را اشغال می کنند.
درب های اتوماتیک مثلثی در اصفهان، طبق تکنولوژی و معماری روز هستند و در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. مجتمع های بزرگ مانند هتل ها، رستوران ها، بیمارستان ها، مراکز خرید، ساختمان های نمایشگاه، آپارتمان های مسکونی و… بیشترین استفاده را از این درب ها دارند.

درب اتوماتیک مثلثی در اصفهان

مزایای درب های مثلثی در اصفهان

از اصلی ترین مزایای این درب ها این است که از آن می توان در ساختمان هایی که فضای کافی برای ورودی وجود ندارد و امکان قرار دادن درب فقط در گوشه میسر هست، استفاده کرد. این درب ها اغلب در نماهای زاویه دار و گوشه دار مانند نبش ها قابل استفاده هستند. در این صورت می توان از گوشه ها استفاده بهینه کرد و زیبایی دوچندانی به بنا داد. علاوه بر این طرز قرار گرفتن درب ها و انعکاس نور در آن ها، مانع از ورود نور مستقیم خورشید به داخل ساختمان می شود.
برنامه ریزی قابل تنظیم برای بسته شدن و بازماندن این درب ها در حالت های مختلف اعم از اتوماتیک، همیشه قفل، همیشه باز و… یکی از ویژگی های آن است. به این ترتیب که تنظیم سنسورها و کنترل چشمی جهت باز و بسته شدن یک یا هر دو درب در سیستم درب اتوماتیک مثلثی در اصفهان امکان پذیر است. از دیگر ویژگی های این درب ها، بدون صدا و سریع بودن آن¬ها است که اهمیت این ویژگی در ساختمان های مسکونی و هتل ها و بیمارستان ها چشمگیرتر است.
گذشته از آن ویژگی مهم این نوع درب ها امنیت آن هست که به دلیل هماهنگی با سیستم های حفاظتی، همچون دزدگیر و سنسورهای اثر انگشتی سبب بالا بردن امنیت یک مجموعه می شوند که این ویژگی در ادارات، هتل ها و بانک ها کاربرد فراوانی دارد.

از دیگر ویژگی های درب اتوماتیک مثلثی در اصفهان می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • سنسور اتومات تشخیص افراد
  • عدم محدودیت در تعداد حرکت و باز و بسته شدن که این ویژگی در مکان های پرتردد مانند بانک و… حائز اهمیت است.
  • اتصال به سیستم اصلی ساختمان و کنترل تردد جهت ایجاد امنیت
  • دقت زیاد در تشخیص افراد و سرعت بالا در باز و بسته کردن درب
  • دارای قفل جهت ایمنی بیشتر و استفاده و کنترل در شب
  • جلوگیری از ورود آلودگی صوتی
  • ایجاد مانع برای ورود و خروج انرژی و گردوغبار که سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود
  • جلوگیری از انتقال ویروس های موجود بر روی دستگیره درب
  • مجهز به باتری که لزوم آن در مواقع قطعی برق به چشم می آید و مانع از بسته ماندن درب می شود
  • قابلیت تعویض ریل درب ها و دیگر قطعات آن

عملکرد درب اتوماتیک مثلثی

درب های اتوماتیک مثلثی از دو لنگه در تشکیل شده اند که با زاویه در کنار هم قرار می گیرند. سیستم اتوماتیک آن همانند درب های اتوماتیک معمولی است و از همان مکانیزم استفاده می شود، اما در سیستم درب های اتوماتیک مثلثی، ریل ها و قطعات هر لنگه به یکدیگر عمود می شوند یا در بین آن ها زاویه است. درب اتوماتیک مثلثی از دو لنگه درب ثابت و دو لنگه درب متحرک تشکیل شده است که سیستم اتوماتیک درب های متحرک آن به واسطه تسمه به موتور اصلی سیستم متصل می گردد. درب های متحرک روی درب های ثابت توسط تسمه ها حرکت می کنند.
لازم به ذکر است در عملکرد این درب ها از حسگر ماکروویو نیز استفاده می شود. این حسگرها به عنوان رادار عمل می کنند و در میان گیرنده و فرستنده ایجاد میدان مغناطیسی می کنند. سنسورهای ماکروویو اشعه ای تولید نمی کنند و ایمن هستند اما اشعه مادون قرمز را به خوبی دریافت می کنند. این سنسور به دلیل در برگرفتن گستره ای از امواج مغناطیسی، حساسیت بالایی دارد؛ بنابراین با سرعت و دقت امواج مادون قرمز منتشر شده از بدن افراد را شناسایی می کند و فرمان عمل را به سیستم اصلی می دهد.
به این ترتیب درب به محض حس کردن حضور فرد، باز می شود و تا زمان خروج فرد از محدوده تشخیص، باز می ماند و سپس بسته می شود. به دلیل پیشرفتگی سنسور درب اتوماتیک مثلثی قادر به تشخیص حرکات افراد است و می توان از آن ها در مقیاس های بزرگ استفاده کرد.

تفاوت درب برقی مثلثی با درب اتوماتیک کشویی

این دو درب از لحاظ اتوماتیکی به هم نزدیک هستند و عملکرد هر دو به صورت کشویی هست. می توان گفت تفاوت آن ها در ظاهر است؛ زیرا در بین درب های مثلثی زاویه وجود داردکه از همین رو فضای کمتری را اشغال می کنند و هم چنین از حسگر ماکروویو استفاده می کند. اما درب های اتوماتیک کشویی در اصفهان ریل های خطی دارند و حسگر آن ها نیز به صورت خطی هست.

ساختار درب اتوماتیک مثلثی در اصفهان

این درب ها از چهار لنگه درب اتوماتیک شیشه ای در اصفهان تشکیل شده اند که جنس آن ها از شیشه سکوریت ۱۰ میل است که از انواع ساده و رنگی تشکیل شده اند. هم چنین دارای دو موتور ۱۰۰ وات هستند که به سیستم اصلی متصل اند. فریم های درب اتوماتیک مثلثی از جنس استیل یا PVC هستند که شامل کلید مکانیکی و قفل الکترومکانیکی می شوند. همچنین برای پوشش فریم ها می توان از رنگ های الکترواستاتیکی استفاده کرد.

جمع بندی

طراحی زیبای درب های مثلثی یک ایده مدرن و مفید در ساختمان ها برای زیبایی و کنترل فضاست. بنابراین به دلیل نحوه ی قرارگیری درب اتوماتیک مثلثی در اصفهان، پیشنهاد می شود در معماری ها و بناهای خاص و مدرن به کار گرفته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درب های اتوماتیک مثلثی و اطلاع از قیمت می توانید با کارشناسان ما در مجموعه پارسونیک تماس بگیرید.